Gizlilik Politikası


1. Genel

Bundan böyle “Tektelefon” ismiyle bahsedilecek Tektelefon.com internet sitesi ziyaretçilerinin gizliliklerini korumayı ilke olarak benimsemiştir. Bundan dolayı bu gizlilik açıklaması sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin gizliliklerinin ne şekilde korunduğunu açıklamayı amaçlamaktadır. Bilgilerinizin ne şekilde kullanılacağı, başvurduğunuz taktirde ne gibi prosedürlerin uygulanacağı bu açıklamada siz değerli kullanıcılarımıza bildirilecektir. Geçerli veri koruma düzenlemeleri doğrultusunda verilerin nasıl işleneceği belirlenmiştir.

Bu gizlilik bildirisi tektelefon.com internet sitesinden dışarıya yönelik verilmiş linkler için geçerli olmayacaktır. Tektelefon bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu nedenle linklerin güvenilirliğinin saptanması ziyaretçinin şahsi sorumluluğuna girmektedir.

2. Kişisel bilgilerin toplanması, kullanılması ve işlenmesi

Kişilere ait bilgiler ve veriler yalnızca bu kişilerin kendi onayları doğrultusunda kullanılacaktır. Verilerin girilmesi bu konuda anlaşma sağlandığının göstergesi olarak kayda geçecektir.

Sitemizi ziyaret ettiğinizde, sistem yönetimi, istatistik ve “back up” uygulamalarının gerektirdiği bazı bilgiler sunucularımızda otomatik olarak depolanacaktır. Bu verilerin arasında Internet servis sağlayıcınızın ismi, bazı durumlarda IP adresiniz, web gezgini yazılımınızın versiyonu, erişim sağlanan bilgisayarın işletim sistemi, bize yönlendiren websitesi, sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer siteler ve sitemizi bulmak için kullandığınız arama sözcükleri bulunmaktadır. Duruma bağlı olarak bu tür veriler, site ziyaretçisi hakkında bazı sonuçlar çıkarılmasını sağlar. Ancak hiçbir kişisel bilgi bu çerçevede kullanılmayacaktır. Bu tür kişiye özel veriler sadece anonimleştirilerek kullanılabilir. Tektelefon bu verileri dışarıdan bir hizmet sağlayıcısına yönlendirmesi durumunda, verilerin, veri güvenliğine ilişkin mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde aktarılması için gerekli teknik ve organizasyonel işlemler gerçekleştirilecektir.

3. Güvenlik

Tektelefon, size ait bilgileri güvenli biçimde saklamaktadır; dolayısıyla söz konusu bilgilerin herhangi bir kayıba, suistimale ya da değişikliğe karşı korunması için gerekli tüm önlemleri almaktadır.

4. Sosyal Medya

Tektelefon sosyal medya hesaplarını takip etmek için yalnızca sitemizdeki butonları kullanmanız tavsiye edilir.