Akıllı Saatler Hayatımızın Neresinde?

Click to Comment

Akıllı Saatler Hayatımızın Neresinde?

Giyilebilir teknoloji cihazı olan akıllı saatler günümüzde oldukça popülerdir. Günlük yaşantımızda sesli aramalardan kalp atışımızı ölçmeye kadar birçok özelliğe sahip olan bu akıllı cihazlar hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor.

Her yaş grubunun severek kullandığı akıllı saatler, sahip oldukları özellikleri ile her yaş grubundan insanın ihtiyacını karşılıyor. Gelişmiş özelliklere sahip akıllı saatler, insan nabzını ölçebiliyor. Olağanüstü durumlarda kullanıcılara bildirim yolluyor.

Gün içinde atılan adım sayısını hesaplar, kan basınç seviyesini ve kalp ritmini ölçer. Bulundurduğu EKG uygulaması ile yüksek ve düşük kalp atış hızını, düzensiz kalp ritimlerini tespit eder.

Akıllı Saatler
Akıllı Saat Örnekleri

Huawei, Xiamoi, Samsung ve Apple gibi markalar ve alanında iyi olan diğer markalar gün geçtikçe kullanıcılarına en iyi deneyimi sağlamak için çeşitli özellikler geliştiriyor. Ergonomik tasarımlara sahip olan bu cihazlar, değiştirilebilir kayışları ile stil sahibi kullanıcılarına da sesleniyor.

Spor yapan kişiler için çeşitli özelliklere sahip olan akıllı saatler, sporsever kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Doğru duruş ve pozisyonları bulmaya yardımcı olan akıllı cihazlar, düzenli olarak topladıkları verileri kullanıcıları ile paylaşıyor. Uyku takip programları ile stres yönetimini kolaylaştırıyor ve daha kaliteli bir uyku için sizi uykunuzda takip ediyor.

Kandaki oksijen seviyesini ölçümleyebiliyor. Normal şartlarda sağlıklı bir bireyde SpO2 seviyesi 90 ile 100 arasında olması beklenir. Oksijen seviyesi belirli bir düzeyin altına düştüğünde beyin, kalp gibi organların çalışmasını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu sebeple SpO2 değeri oldukça önemlidir. Akıllı saatlerimiz ile bu tespiti çok rahat kontrol edebiliriz. Biz farkında olmasak dahi, akıllı saatler olası riskli durumlarda kullanıcılara bildirim göndererek uyarı yaparlar.

Çocuklar içinde birçok çeşidi bulunan akıllı saatler hem ebeveynleri hem de küçük kullanıcılarını sevindiriyor. Çocukların zevklerine hitap eden değiştirilebilir kayışlar ise küçük kullanıcılarının oldukça ilgisini çekiyor.

Bu yazımda bahsettiğim akıllı saatlere en uygun fiyatlarla N11’den ulaşabilir, daha fazla çeşit inceleme şansı bulabilirsiniz.

Sonraki yazımda bluetooth kulaklık ve gaming sektörünün vazgeçilmez parçası olan oyuncu kulaklığından bahsedeceğim.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Değerli yorumlarınız ile deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. 🙂

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Temmuz 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın