Amazon Türkiye Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Click to Comment

Amazon Türkiye Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Dünyanın önde gelen e-ticaret sitelerinden birisi olan Amazon, geçtiğimiz yıl ülkemizde de faaliyetlerine başladı. Uluslar arası bir ticaret platformu olan Amazon, binlerce ürün seçeneği ile en ucuz fiyata alışveriş yapabileceğiniz bir site. Amazon Türkiye internet sitesi üzerinden, birçok kampanyadan yararlanabilir, servis, iade -değişim, sipariş, ödeme gibi sorularınız için firmanın Türkiye distribitörüyle iletişime geçebilirsiniz. Yazımızın devamında Amazon Türkiye Çağrı Merkezi telefon numarasını, e-posta gönderebileceğiniz adresi ve diğer iletişim kanallarından bahsedeceğiz.

Amazon Türkiye Çağrı Merkezi Telefon Numarası

İstanbul Ticaret Odası’na bağlı bir şirket olan Amazon Türkiye, mesai saatleri içerisinde müşterilerinin her türlü sorularına yanıt verebileceği bir çağrı merkezi ile hizmet veriyor. Ürünler, satış, kampanyalar, ödeme yöntemleri gibi çeşitli sorun ve sorularınız için bu çağrı merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

Amazon Türkiye Telefon Numarası: 0850 390 21 53

Amazon Türkiye Adresi: Akat Mah. Gül Sok. No: 2/4 Beşiktaş/İSTANBUL

Amazon Türkiye’ye İletişim Formu Gönderme (E-Posta Kanalı)

Firma ile ilgili sorun ve sorularınızı resmi internet sitesi üzerinden iletişim formu göndererek iletebilirsiniz. Bunun için öncelikle amazon.com.tr sitesini ziyaret etmelisiniz. Ardından “İletişim” sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. İletişim sayfası üzerinden form göndermek için kullanıcı girişi yapılmalıdır. Kayıtlı bir kullanıcı değilseniz, üye olmak için ad, soyad, telefon numarası, mail adresi, adres bilgilerini kayıt ekranından doldurmalısınız. Üyelik işleminizin aktifleştirilmesinden sonra, iletişim sayfasına giderek, online form gönderme işlemi yapabilirsiniz. Amazon Türkiye e-posta adresi bulunmuyor. Bunun yerine resmi internet sitesi aracılığıyla istek, öneri, şikayet, iade, değişim, kargo sorunları, teslimat ücretleri ve politikaları, Amazon mobil uygulaması gibi konularla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Amazon Türkiye Online Hizmetler

Amazon Türkiye online platformlar üzerinden müşterilerinin alışverişlerine ve sorunlarına ilişkin destek sunmakta. Buna göre satın alınan ürünler için “Kargom Nerede” bağlantısını takip ederek, ürününüzün hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

Sipariş edilen ürünlerin iadesine ilişkin bilgi için “İletişim” sayfasına giriş yapabilir, gerekli yasal prosedürler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Amazon Türkiye, belirli aralıklarla kampanya ve avantajları tanıtmak amacıyla, kullanıcılarına mail göndermektedir. Fakat mail’in gerçekten Amazon’dan gelip gelmediğini anlamak için öncelikle gönderici adresini teyit etmeniz gerekiyor. Gönderen satırında @amazon.com.tr ibaresi bulunması gerekiyor. Genellikle kötü niyetli kişiler, Amazon adını kullanarak kullanıcıları kişisel bilgilerine erişmeye çalışmaktadır. Özellikle belirtmiş olduğumuz mail adresi ibaresine benzeyen mail adresleri üzerinden kullanıcılarının kart numarası, şifresi, vb. bilgileri talep etmektedir. Bu tarz mail adreslerine itibar etmeyiniz. Firma, hiçbir gerekçeyle kullanıcıların kişisel bilgilerini elde etmeye çalışmaz. Eğer herhangi bir sorun varsa, @amazon.com.tr şeklinde biten mail adresleri üzerinden sizinle iletişime geçilir.

Amazon dışı bir kaynaktan mail aldığınızı düşünüyorsanız, şüpheli e-postalar ve kimlik avı ile ilgili bildiriminizi, site üzerinden “Yardım” sayfasını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Mart 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın