Android 12 Güncelemesi Telefonlar Nasıl Etkileyecek?

Click to Comment

Android 12 Güncelemesi Telefonlar Nasıl Etkileyecek?

Google’ın yeni nesil mobil işletim sistemi Android 12, Android’in şimdiye kadar yaşadığı en radikal tasarım yenilemelerinden biri olacağı için merakla beklenen bir güncelleme. Android 12’nin son kullanıcılara sunulmasını bekleyen birçok kişiyle Google, Pixel telefonlar için Android 12’nin beşinci ve son beta sürümünü yayınladı. Bu, Android 12’nin önümüzdeki haftalarda son müşterilere sunulacağı anlamına geliyor. Google, Android kullanıcılarının birkaç hafta içinde kararlı güncellemeyi beklemesi gerektiğini söyledi, ancak kesin bir tarih vermedi. Şimdi bir rapor, Pixel kullanıcıları için Android 12 güncellemesinin geçici lansman tarihini öneriyor.

XDR Developers tarafından bulunan bir dahili dokümana göre Google, Android 12 için kaynak kodunu 4 Ekim 2021’de yayınlayacak. Bu kaynak kodu Android Open Source Project (AOSP) Gerrit’te yayınlanacak ve büyük ihtimalle şu anki ile çakışacak. Şirketin yakın geçmişine göre, Pixel telefonlar için Android 12 kararlı güncellemesinin yayınlanması. Android 9 Pie için kaynak kodu, kararlı güncellemenin ilk iki nesil Pixel cihazları için yayınlandığı tarih olan 6 Ağustos 2018’de yayınlandı. Benzer şekilde, Google’ın kaynak kodunu AOSP’ye yüklediği gibi, 3 Eylül’de Pixel akıllı telefonlar için Android 10 kararlı güncellemesi yayınlandı. Geçen yıl Google, Android 11 kaynak kodunu 8 Eylül 2020’de, yine Pixel akıllı telefonlar için kullanıma sunulduğu gün yayınladı. Bu nedenle, Pixel akıllı telefonlar için kararlı Android 12 güncellemesi 4 Ekim 2021’de olabilir, aynı gün Google kaynak kodunu AOSP Gerrit’te yayınlayacaktır.

Bu henüz onaylanmış bir tarih değil ve henüz resmi bir Android 12 çıkış tarihi olmadığı için değişebilir. Yakın tarih bize Android 12’nin 4 Ekim’de Pixel akıllı telefonlarda kullanıma sunulacağını söylese de, Android 12 şimdiye kadarki en kapsamlı ve kapsamlı güncellemelerden biri ve son kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabilir.

Google ayrıca yeni nesil Pixel akıllı telefonların lansmanı için hazırlanıyor – Pixel 6 ve Pixel 6 Pro. Pixel 6 serisi, Google tarafından resmi olarak duyuruldu ve şirketin şirket içi Tensor yonga seti ile birlikte gelecek.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın