Apple, iPhone 13’ü AR Easter Egg ile 14 Eylül’de Piyasaya Çıkıyor.

Click to Comment

Apple, iPhone 13’ü AR Easter Egg ile 14 Eylül’de Piyasaya Çıkıyor.

Apple dün gece, şirketin Apple iPhone 13 serisini piyasaya süreceği 14 Eylül’de bir etkinlik düzenleyeceğini doğruladı. Apple’ın iPhone 13 serisini getireceği artık yaygın olarak bilinirken, Apple’ın kendisi California Streaming etkinliği sırasında iPhone 13 serisini piyasaya süreceğinden bahsetmedi. Ancak Apple, sizi bir artırılmış gerçeklik (AR) deneyimine götüren resmi davet yoluyla bir sonraki büyük lansmanı hakkında bazı ipuçları verdi. Apple, yaklaşan ürün lansmanını hızlandırmak için geçen yıldan beri bu tür AR tabanlı paskalya yumurtalarını kullandı.

Bu yılki AR tabanlı paskalya yumurtası, kullanıcılar Apple Events web sitesini ziyaret edip iPhone veya iPad’lerinden 14 Eylül California Livestream davetine dokunduklarında harekete geçiyor. Tıklamak, kullanıcının kamera vizöründe görünecek bir AR Apple logosu getirecektir. Kullanıcılar, göl manzarasına bakmak için onu sıkıştırabilir ve ardından Apple cihazını hareket ettirerek bir 9.14 lansman tarihi bulabilir. Apple ayrıca bazı ses efektlerini de entegre etti. AR logosu, Apple’ın iPhone veya iPad’e önceden yüklenmiş olan ARKit’ini kullanır. Bu nedenle, kullanıcılar bu deneyimi Android cihazlarda veya bilgisayarlarında elde edemezler.

Raporlara göre AR logosu, gelecek Apple iPhone’un bazı yeni seviye AR deneyimleri getirebileceğini gösteriyor. Raporlar daha önce tüm iPhone 13 serisinin Işık Algılama ve Menzil (LiDAR) tarama teknolojisi ile geleceği tahmin ediliyordu. Apple şu anda LiDAR’ı yalnızca iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’te sunuyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Eylül 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın