BenQ GS2 İncelemesi: BenQ GS2 Projektör Özellikleri Nelerdir?

Click to Comment

BenQ GS2 İncelemesi: BenQ GS2 Projektör Özellikleri Nelerdir?

 

 BenQ GS2 projektör; kullanımı daha kolay, bakımı daha basit ve evinizde olmasını isteyeceğiniz güçlü bir çekirdek paket haline getiren taşınabilirlik özelliği ile öne çıkıyor. Küp benzeri tasarım gerçekten dikkatinizi çekiyor. Temelinde Android olan akıllı bir projektör olan bu ürün, sizin için tüm yerleşik uygulamalar dünyasının açıldığı anlamına gelir. Ürünün pil gücü de oldukça etkilidir.

BenQ GS2 Projektör Özellikleri

BenQ GS2 projektörün tasarımı, görmüş olabileceğiniz çoğu ana akım projektörden oldukça farklıdır. İlk bakışta bu ürünün kolay taşınabileceğini anlayabilirsiniz. 1,6 kg’dan veya birkaç 15,6 inç dizüstü bilgisayardan çok daha ağır değil. Birçok tasarım ödülü kazanan bu ürün,  kesinlikle bir sürpriz değil. Projektörde bir HDMI girişi, bir USB 2.0 bağlantı noktasının yanı sıra USB-C ve ses çıkışı bulunuyor. Diğer bağlantı seçenekleri arasında Android telefonunuzdan, Apple iPhone’dan ve PC’nizden Kablosuz Projeksiyon bulunur. Entegre tabana sahip tasarım, denge ve stabilite hissine katkıda bulunur.

Teknik özellikler sayfasında, BenQ GS2 projektör pek çok yarışma kazanmayacaktır. Ama sonra tekrar, yapmak istediği şey bu değil. Bu, 500 nit parlaklıkta derecelendirilmiş bir DLP projektördür – bu, düşük ışıklı alanlar için oldukça yeterlidir, ancak unutmayın, şebeke yerine pil gücüyle kullanıldığında en yüksek parlaklığın biraz azaldığını fark edebilirsiniz. Bunu dış mekanda kullanıyorsanız ve o sırada ortam ışığının durumunu aklınızda tutmanız gereken bir şeydir. Yerleşik 2 watt’lık çift ses hoparlörü vardır, ancak bunların bir anda film veya TV şovu izleme oturumunu teşvik etmesini beklemeyin. Bunu da bir hoparlörle kurmanıza izin vermesi gereken Bluetooth var.

BenQ GS2 Özellikleri
BenQ GS2 Projektör

Bu DLP projektörün doğal çözünürlüğü 720p, yani 1280 x 720 pikseldir. Bu, temel olarak, örneğin 1080p sinyallerini alıyor ve bunları düşürüyor. BenQ GS2 projektör sundukları için bu deneyimi de hemen hemen sunarak devam ediyor. Bu sabit bir zoom projektörüdür ve bu, istediğiniz projeksiyon boyutunu ayarlamak için bunu duvara veya ekrana manuel olarak yaklaştırmanız veya uzaklaştırmanız gerektiği anlamına gelir. Canlı renklerle yaklaşık 70 inç projeksiyon boyutuna kadar oldukça iyi bir projeksiyon deneyimi elde edeceksiniz. Bu projektör ayrıca otomatik odaklama özelliğine sahiptir. BenQ GS2 projektörünün çalıştığı, yerleşik uygulamaların temeli olarak Android’dir, ancak Android TV veya Google TV değildir. Aslında bu, video akışı uygulamaları dünyasına erişim sağlayan Aptoide TV uygulama mağazası ile projektör için daha fazla bir çatal. Bu size Netflix, Amazon Prime Video, YouTube Kids ve daha fazlası dahil olmak üzere istediğiniz hemen hemen tüm uygulamaları sağlar.

Çocuklardan ve odalarındaki projektörden bahsetmişken, BenQ GS2 projektörde bu kullanım senaryosunda gerçekten alakalı hale gelen birkaç özellik var. Örneğin, BenQ GS2, lens bir şey yansıtırken birinin ön tarafına çok yaklaştığını algılayan bir sensöre sahiptir. Göz Koruma sensörü, bir çocuk merceğe yaklaşırsa projeksiyon ışığını otomatik olarak kapatır. Projektör merceği ışıkları parlaktır ve zararlı olabilir, ancak bir çocuk bunun farkına bile varmaz. Ardından, TV’lerdeki ortam parlaklığı işlevine çok benzeyen, aynı zamanda ortam aydınlatmasını algılayan ve göz yorgunluğunu azaltmak için BenQ GS2’nin projeksiyonunun parlaklığını ayarlayan LumiExpert Teknolojisi adı verilen bir şey var. Altı önceden tanımlanmış ayar ve bir özelleştirilebilir kullanıcı seçeneği dahil olmak üzere, üzerinde çalışabileceğiniz ayrıntılı resim ayarları vardır.

BenQ GS2 VS. Anker Nebula Mars 2

BenQ GS2 projektör, ev sineması yapbozunda parça olarak satın alacağınız bir projektör değildir. Hava güzelse maç veya film izlemek için dış mekanları (bahçe alanı veya güzel büyük bir balkon gibi) kullanmanıza izin veren benzersiz bir tekliftir. Veya gün boyunca çevrimiçi dersleri veya eğitim ve eğlence uygulamalarını takip etmek için çocuğunuzun odası için basit ve karmaşık olmayan bir projektör. Basit ve karmaşık değil, ancak harcadığınız paraya değer katan yeterince akıllılık var. BenQ GS2 projektörü, 4daha yeni bir Android temeli ile yetinen Anker Nebula Mars 2 ile rekabet ediyor, ancak lens 300 lümen parlaklıkta biraz daha düşük derecelendirildi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Mart 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın