BMC Müşteri Hizmetleri – Telefon Numarası

Click to Comment

BMC Müşteri Hizmetleri – Telefon Numarası

Her ne kadar açılımı British Motors Company olsa da BMC 1964 yılında tamamen yerli sermaye ile Ergün Özakat tarafından kurulmuştur. BMC firmasının müşteri hizmetleri, telefon numarası ve iletişim adreslerine bu makale sayesinde erişebilirsiniz.

BMC Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0 (212) 438 04 30 AKILLI TELEFONLARINIZDAN NUMARAYA DOKUNARAK ARAYABİLİRSİNİZ.

Yaptığınız yorumlar bizim için ve diğer kullanıcılarımız için çok değerlidir.

Şimdilerde Katar ortaklığında ilerleyen firma uzun süre %100 yerli sermaye ile otobüs, traktör, kamyon ve kamyonet sektörlerinde başarılı bir şekilde faaliyet göstermektedir. Sürekli olarak günden güne büyüyen firma ilk kuruluşunda ki yerli sermaye oranını %75’den 1990 yılında %100’e çıkararak ülkemizin gururu haline gelmiştir. BMC bu oran ile sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde zirvede bulunmaktadır.

Ülkemizde ki benzinli motorların dizel adaptasyonunu gerçekleştirmiş ve 1976 yılında ilk dizel motoru üretmiştir. Türk sanayisinin ve Devletinin ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapan firma askeri araçlı birçok çalışmaya imza atmış ve ilk deniz motorlarını da ülkemiz için üretmiştir. 1983 yılında yerli ticari deniz motoru olan Yavuz’u üretmiştir.

BMC firmasının sıçramasında ki en önemli durum dünyaca ünlü Volva Truck Company ile 1985 yılında imzalanan stratejik ortaklık olmuştur. Diğer yandan, Fatih serisi ve BMC tarafından üretilen kamyonlar hala daha en güçlü motorlara sahiptir. 1990 yılında ise Çukurova Holding, BMC firmasının tüm hisselerini satın almıştır. 6 yıllık bir ekonomik plan çerçevesinde firmaya 120 Milyon $ para yatırılmış ve Profesyonel serisi kamyonlar piyasaya sürülmüş ve bu araçlar sadece ülkemizde değil birçok ülkeye ihraç edilmiştir.

2004 yılında yapılan yatırımlar ile birlikte şirket Megastar modelini piyasaya çıkarmış ve bu araçta yine tüm Dünya’da çok ilgi çekmiştir. BMC firmasının şuanda 19 farklı kamyonet modeli bulunmakta ve inşaat, endüstri, iletişim, nakliye ve daha birçok farklı sektörde 144 şirkete ve 35.000 çalışana sahip bir firmadır.

Firma son yıllarda Türkiye’nin birçok metrobüs ve otobüs ihalelerini almış ve artık belediyeler Otokar değil BMC marka araçları kullanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın