Elektrikli Scooter Nedir Ve Neden Kullanılmalıdır?

Click to Comment

Elektrikli Scooter Nedir Ve Neden Kullanılmalıdır?

Elektrikli scooterlar, bir motor ve pille çalışan yeni nesil bir ulaşım aracıdır. Bu taşıma aracının aküsü, motorun bir hareket kuvveti oluşturmasını ve bu kuvvetle hareket etmesini sağlar. Bisikletin stilini vurgulayan veya ona oturan tüm elektrikli scooter modellerinde, ön panelden çalıştırılan frenler ve vitesler gibi bileşenler bulunur. Peki neden bir elektrikli scooter kullanmayı seçmelisiniz? Öncelikle elektrikli scooterlar ulaşımda oldukça pratik bir kullanım sunar ve kısa mesafeli ulaşımlar için oldukça ideal bir menzile sahiptir. Yakındaki iş yerinize gitmek, alışveriş yapmak veya hafta sonu sahile gitmek istediğinizde elektrikli scooter kullanabilirsiniz.

Elektrikli scooter nedir?

Elektrikli scooter, sürüş esnasında ayarlanabilen, elektrikli, bu özelliklere sahip ve kısa mesafeli taşımaya uygun iki tekerlekli kaykay çeşididir. Bisikletlere veya elektrikli bisikletlere alternatif bir ulaşım aracı elektrikli scooter’lardır.

Elektrikli Scooter
Elektrikli Scooter Nedir

Neden seçmelisiniz?

Elektrikli scooterların en önemli faydalarından biri elbette çevre ile ilgili. Çevreye yük oluşturmayan bu araçlar aynı zamanda cep boyutundadır. Kilometre başına maliyet, benzinli bir araca göre çok daha ucuzdur. Bu nedenle güvenle sürülebilir. Ayrıca sessiz çalışmaları da bu araçları tercih etmek için geçerli sebeplerden biridir.

Elektrikli bisiklet alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bisiklet denilince aklımıza pedal gücü ve doğa ile iç içe bir yolculuk geliyor. Elektrikli bisikletlerde bu reddedilir ve birçok farklı kullanıcı gelir. En önemli faktör motorun gücüdür. 1000W’a kadar motor gücü bir lisans gerektirir, ancak bir bisikletle o kadar ileri gidebilirsiniz. Amaç, zahmetsizce bisiklete binebilmenizdir. Bu sağlamlaştırılmış bisikletlerin 250W’a kadar güç ürettiği bulunmuştur. Saatte 40 veya 50 kilometre hıza ulaşabilen bisikletlerin temel amacı istediğiniz kadar efor kazanmaktır. Bu zorlu ve dik yollarda bir meydan okumadır. Efor kadar konfor da çok önemlidir. Sizi adeta oyuncu koltuğundaki rahatlıkta hissettirecek bir Elektrikli bisiklet alırsanız ulaşımınız boyunca çok rahat edeceksiniz.

Elektrikli Bisiklet
Elektrikli Bisiklet Nedir

Yorulmadan bisiklet sürmek oldukça iyi bir özellik olsa da, bu durumun bazı bariz dezavantajları olduğu belirtilmelidir. Birincisi, henüz uzun mesafeler kat edemezler. Bu nedenle uzun yollarda elektrikli bisiklet kullanımı önerilmez. Pedalsız versiyonlar, pil biter bitmez sürücüyü yola koyar. Ortalama 6-7 saat sürüş sunan bisikletler geliştirmeye değer.

Bu makalede elektrikli scooter nedir? Elektrikli scooter alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair yazımızı sizler için hazırladık. Bu yazıdaki bilgilere eklemek istediğiniz bir şey varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın