Gmail ile Hızlı Arama Nasıl Gerçekleştirebilir?

Click to Comment

Gmail ile Hızlı Arama Nasıl Gerçekleştirebilir?

 

Google’ın başka bir Google kullanıcısını Google Meet ile “çalıştırma” özelliğini eklediği bildiriliyor – ancak Meet uygulamasının içinde değil, Gmail mobil uygulamasında. Google Meet toplantılarına doğrudan uygulama aracılığıyla katılabilmenin yanı sıra sesli aramalara benzer başka bir Gmail müşterisi. Rapor, bağımsız Meet uygulamasının gelecekte yalnızca grup toplantıları oluşturmakla kalmayıp aynı şekilde arama yapma becerisine de sahip olacağını belirtiyor. Tam Gmail üzerinden arama özelliğinin kullanılabilirliği ile ilgili ayrıntılar belirsizliğini koruyor ve şirket henüz daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Görünüşe göre Google, Gmail’i Doc, Meet, Google Chat ve daha fazlası gibi diğer tüm çevrimiçi hizmetler için merkezi bir merkez haline getirmeyi hedefliyor. müşterinin tüm bu hizmetleri entegre etmek için yeniden tasarım alacağı bildiriliyor.

google gmail
Gmail

Gmail Hızlı Arama Uygulaması Tasarımı Nasıl İşliyor?

Tasarım açısından, rapordaki bir resim, Drive, Calendar, Notes ve hatta Call gibi Google Workspace uygulamalarını ekranın sağ tarafında ve hemen yanında Google Chats sekmesi ile gösterir. Sol tarafta Meet, Chat ve Mail sekmelerinin yanında odalar yerine ‘boşluklar’ görebiliriz. Google, bir blog gönderisinde, “Gmail ayarlarında Sohbet’i etkinleştirmiş herhangi bir kullanıcı, ‘Odalar’ teriminin otomatik olarak ‘Alanlar’ olarak güncellendiğini görmeye başlayacak. Spaces ile ekipler fikirleri paylaşabilir, belgeler üzerinde işbirliği yapabilir ve görevleri tek bir yerden yönetebilir. Google, önümüzdeki aylarda, şirketin Spaces’ı satır içi konu başlığı oluşturma, keşfedilebilir alanlar ve gelişmiş kullanıcı rolleri ve denetleme gibi birkaç yeni özellikle güncelleyeceğini ekliyor.

Ancak Gmail’deki daha fazla özellik de karmaşık bir arayüze yol açabilir. Rapor, Gmail kullanıcılarının kullanmadıkları sekmeleri gizleyebileceklerini iddia ediyor. Yeniden tasarım, ilk olarak önümüzdeki haftalarda kurumsal kullanıcılara sunulacak ve normal Gmail kullanıcıları güncellemeyi daha sonra alacak. Bu arada, Google Takvim artık konumunuzu belirten bir toplantı davetine LCV yanıtlamanıza izin verecek. Google, kullanıcıların Google Workspace uygulamalarını doğrudan Gmail’den kontrol etmelerini sağlamak için daha önce dikkate değer özellikler eklemişti. Örneğin, şirket daha önce kullanıcıların Drive’daki dosyalara doğrudan Gmail’den erişim vermesini kolaylaştırmıştı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Eylül 2023

Konu hakkında yorumunuzu yazın