Hacettepe Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon Numarası

Click to Comment

Hacettepe Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon Numarası

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden olan Hacettepe Üniversitesi’nin öğrenci işleri telefon numarası, iletişim adresi ve web sitesinin bilgilerini ve üniversitenin tarihsel gelişimini bu yazı aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon Numarası

0 (312) 297 6571 AKILLI TELEFONLARINIZDAN NUMARAYA DOKUNARAK ARAYABİLİRSİNİZ.

Yaptığınız yorumlar bizim için ve diğer kullanıcılarımız için çok değerlidir.

Hacettepe Üniversitesi 1954 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı olarak İhsan Doğramacı tarafından kurulmuştur. 1958 yılında ise eğitim, öğretim ve araştırma çalışmalarına başlamıştır. 1961 yılında ise Hemşirelim, Tıbbi Teknoloji, FTR, Diyetetik alanlarında eğitim faaliyetinde bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulmuştur.

8 Temmuz 1967 yılında ise Hacettepe Üniversitesi haline getirilmiş ve Tıp, Sağlık, Fen ve Sosyal Bilimler Fakülteleri ile öğretim hayatına başlamıştır. 1982 yılında ise YÖK Teşkilatı kapsamında 14 Fakülte, 15 Enstitü, 2 Yüksek okul, 1 Konservatuvar, 4 Meslek Yüksek okulu, 98 araştırma ve uygulama merkezi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hacettepe Üniversitesi özellikle sağlık olanı olmak üzere bilim, teknoloji ve sanat alanlarında tüm Türk toplumunu kalkındırmaya çalışmakta ve faaliyetlerini bu doğrultuda sürdürmektedir.

Sürekli olarak büyüyen üniversite kampüsü ikinci yerleşkesini ise 20 km uzaklıkta olan Beytepe bölgesinde 1500 hektarlık bir alana kurmuştur.

Misyon olarak evrensel değerler ışığı altında, bilim ve teknoloji alanında üstün bireyler yetiştirmek ve araştırma ve eğitim alanlarında hizmet edebilecek öğrenciler yetiştirmektir.

Burs olanakları olarak ise Krediler Yüksek Öğrenim ve Yurtlar Kurumu tarafından devlet desteği verilmektedir. Burslardan yararlanmak isteyen öğrenciler akademik yılın başında YÖK’ün sitesi aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

Devlet bursunun yanında, Kısmi Zamanlı Çalışma Karşılığı Destek programı da bulunmaktadır. Bu program aracılığı ile öğrencilere ödenecek olan ücretler hem eğitim ve öğretim yılının başında Üniversite yönetim kurulu tarafından belirlenmektedir. Bu program aracılığı ile belirli bir saat üniversite içerisinde çalışarak para kazanabilirsiniz. Diğer yandan, sivil toplum örgütleri bursları da bulunmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi’nin öğrenci işleri telefon numarası yukarıda verilmiştir. Yine ilgili fakültenin de telefon numarası için web sitesinden yardım alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın