Hürriyet Şikayet Hattı ve İletişim Adresleri

Click to Comment

Hürriyet Şikayet Hattı ve İletişim Adresleri

Günümüzde Demirören Holding’in sahibi olduğu Hürriyet, 1 Mayıs 1948 yılında Sedat Simavi tarafından kurulmuştur. 2017 yılı itibariyle en çok tiraja sahip olan Hürriyet gazetesinin telefon numarası ve iletişim adresleri aşağıda verilmiştir.

Hürriyet Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0 850 224 0 222 AKILLI TELEFONLARINIZDAN NUMARAYA DOKUNARAK ARAYABİLİRSİNİZ.

Gazete hakkında ki görüşlerinizi, düşüncelerinizi veya şikayetlerinizi aşağıda bulunan form aracılığı ile yapabilirsiniz.

Gazetenin kurucusu olan Sedat Simavi, tanınan bir aileden gelmekle birlikte Türk Reklamcılığı tarihine damga vurmuş ve reklamcılık konusunda Avrupa standartlarını yakalamıştır. Sedat Simavi, milli mücadele dönemine de destek vermiş ve 1948 yılında çalışmalarının en iyisi olduğunu belirttiği Hürriyet gazetesini kurmuştur. Sedat Simavi, gazeteyi kurduktan kısa bir süre sonra vefat edince oğulları Haldun ve Erol Simavi yönetimi devralmıştır.

Haldun Simavi, Web Ofset grubunu kurarak gazeteden ayrılmış ve yönetim Erol Simavi’ye geçmiştir. 1971 yılından sonra İzmir, Ankara, Adana ve Erzurum’da büro açan Hürriyet, 1973 yılında ise renkli baskı sistemine geçmiş ve diğer gazetelere oranla büyük avantaj sağlamıştır.

1988 yılında logosunu değiştiren gazete, 1992 yılında Erol Aksoy, Dinç Bilgin ve Haldun Simavi tarafından yönetilmeye başlamıştır. 1994 yılında ise hisselerin %70’i başka bir medya patronu olan Doğan Holding yani Aydın Doğan’a satılmıştır.

20 yıl boyunca gazetenin yayın yönetmenliğini yapan Ertuğrul Özkök, 2009 yılında şuanda tutuklu olan eski milletvekili Enis Berberoğlu’na bırakmıştır. 2017 tarihinde ise Hande Fırat’ın yaptığı bir haber olan “7 Eleştiriye 7 Yanıt – Karargah Rahatsız” haberinden sonra yayın yönetmeni olan Sedat Ergin görevinden ayrılmak zorunda kalmıştır.

2018 yılında gazetenin tüm hakları Demirören Holding’e satılmıştır. 2011 yılında ki istatistiklere göre en çok ziyaret edilen siteler arasında 7. sırada olan hürriyet dünya genelinde ise ilk 1000’dedir.

okuriletisim@hurriyet.com.tr mail adresinden de Hürriyet gazetesine herhangi bir şikayetiniz olması durumunda mesaj atabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 30 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Hürriyet Şikayet Hattı ve İletişim Adresleri (1 Yorum)

  1. şanlıurfa siverek ilçesinde korkmaz ve adkoşu mahsebeciler insanları dolandırdılar nasıl yardıncı olursunuz ve hayali şirket kurup bankaları dolandıracaklar