Instagram Yeni Özelliği Deniyor

Click to Comment

Instagram Yeni Özelliği Deniyor

Instagram, kullanıcıların takipçileri “favoriler” olarak işaretlemesine olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. Kullanıcılar favori listelerine başkalarını eklediğinde bildirim göndermeyecek.Favorilerin yanı sıra Instagram, kullanıcılara daha samimi hikayeler yükleyebilecekleri ve yalnızca belirli bir grup insan tarafından görüntülenebilecekleri bir “yakın arkadaş” listesi oluşturma seçeneği sunuyor.

Twitter’daki ekran görüntüleri, ‘Favoriler’ seçeneğinin, profil sayfasının sol üst tarafında bulunan daha fazla seçenekç (üç dikey çizgi ile temsil edilir) içinde yer alacağını vurgulamaktadır. Bununla birlikte, kullanıcılar, yakın arkadaşlarının çalışmasına benzer şekilde, profillerine giderek insanları bireysel olarak favori olarak işaretleyebilecekler. Favoriler özelliği hala geliştirme aşamasında görünüyor ve Instagram henüz daha fazla ayrıntı paylaşmadı.

Instagram ile ilgili başka bir haberde, şirket başkanı Adam Mosseri, şirketin yakın zamanda iPad’e özel bir uygulama yayınlamayacağını belirtti. Instagram, Android telefonlarda, iPhone’larda ve masaüstlerinde kullanılabilir ancak yine de iPad’e özel bir uygulaması yoktur. Özellikle, masaüstü tarayıcılar için aynı seçeneği sunmasına rağmen, kullanıcılar hala iPad tarayıcıları aracılığıyla resim yükleyemiyor. Bir Instagram gönderisine (9to5Mac aracılığıyla) yanıt olarak Mosseri, “Uçuşta olduğum için iPad’de biraz zaman geçirdim, ancak hala Instagram için iPad uygulaması yok. Bunu yapmak güzel olurdu, ancak yapılacak çok şey var ve sadece çok fazla insan var, bu yüzden kesinti yapmadı.” Instagram masaüstü istemcisi aracılığıyla bir gönderi yüklemek için resmi web sitesini açın ve adresindeki artı işaretini kontrol edin. sağ üstte Gönderi oluştur simgesi görünüyorsa, bu özellik sisteminizde mevcuttur, aksi takdirde buna erişmek için özelliğin resmi olarak kullanıma sunulmasını beklemeniz gerekir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın