Gastronomiden Sanata ve Alışverişe Uzanan Bir Deneyim: Galataport

Click to Comment

Gastronomiden Sanata ve Alışverişe Uzanan Bir Deneyim: Galataport

İstanbul dünyanın en çok ziyaret edilen ve sevilen şehirlerinden biridir. Tarihi açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan bu şehir, pek çok imparatorluğa da ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve kültürel özelliklerinin yanı sıra İstanbul doğal güzellikleri ile de dikkat çeker. İstanbul dünya mutfağı restoranları açısından da oldukça zengindir. Hem yerel lezzetleri deneyimleyebileceğiniz hem de dünya mutfağından tadımlar gerçekleştirebileceğiniz gastronomik bir deneyim yaşamak için Galataport sizin için doğru bir tercihtir.

Keyifli Bir Gün İçin Tercih Edebileceğiniz Bir Lokasyon: Galataport

Galataport, dünya standartlarında bir kruvaziyer limanı olmasıyla öne çıksa da tek özelliği bu değildir. 1.7 milyar dolarlık yatırım ile gerçekleştirilen bu proje; gastronomi, alışveriş, kültür ve sanat etkinlikleri açısından da oldukça zengindir. Mahalle konsepti ile tasarlanan bu proje oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Denize sıfır konumu ile misafirlerinin beğenisini kazanan Galataport’ta gezerken tıpkı bir mahallede geziyormuş gibi hissedebilirsiniz. Az katlı bir yapılaşma tercih eden Galataport’ta keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Galataport’a gitmek için pek çok yöntem bulunur. Merkezi bir konumda yer alan Galataport’a otobüs, tramvay veya deniz yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Kendi aracı ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler ise otopark sıkıntısı yaşamadan ziyaret edebilir. Çünkü Galataport, 2400 araç kapasiteli yeraltı otoparkına sahiptir.

Toplam 25 milyon ziyaretçiyi ağırlaması planlanan Galataport’un yerin altında kurgulanan bir terminale sahip olması yıl boyu binlerce turistin İstanbul’u ziyaret etmesini sağlar. İstanbul’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi noktalar da Galataport’a yakın olması sayesinde turistlere kolaylık sağlar.

Galataport İstanbul
Galataport

Türk ve Dünya Mutfağından Lezzetler Galataport’ta Sizleri Bekler

Türk mutfağı oldukça zengindir. Baklavadan muhallebiye, mantıdan kebaba uzanan oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Türk mutfağını deneyimleyebileceğiniz pek çok restoran Galataport’ta bulunur. Galataport, Karaköy’e ve tarihi yarımadaya yakın olmasıyla da dikkat çeker. Bu sayede kruvaziyer gemiden inen turistler vakit kaybetmeden İstanbul’u gezebilir. İstanbul Karaköy restoranlar arasından da kendi zevkinize ve beslenme tercihinize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Galataport ziyaretçilerine sadece Türk mutfağından değil dünya mutfağından da seçkiler sunar. Leziz pizzalardan doyurucu hamburgerlere, farklı içeceklerden hafif tatlılara uzanan birçok yiyecek ve içeceği Galataport’ta deneyimleyebilirsiniz. Üstelik tüm bu deneyimi tarihi yarımadaya bakan deniz manzaralı restoranlarda deneme şansına sahipsiniz. Örneğin Happy Moon’s İkon Galataport bünyesinde yer alan pek çok restorandan birine örnek olarak gösterilebilir.

Galataport’ta Kültür ve Sanat Etkinliklerine Katılın

Galataport sadece gastronomi açısından değil, kültür ve sanat etkinlikleri sunması ile de öne çıkar. İstanbul Modern, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Galataport’ta bulunur. Bu sayede leziz bir kahve molanızı müzeye giderek taçlandırabilirsiniz. Galataport tarihi mirasa da oldukça önem verir. Tophane Saat Kulesi, Paket Postanesi, Tophane Kasrı, Tophane Çeşmesi, Çinili Han gibi tarihi ve kültürel açıdan önemli unsurları da Galataport ve çevresinde görmek mümkündür.

Galataport’ta Alışveriş Yapmanın Keyfini Çıkarın

Galataport’un geniş mağaza seçkisi, ihtiyaç duyduğunuz her şeye tek bir yerde ulaşmanıza yardımcı olur. Aksesuar ve optikten moda ve giyime, mücevher ve saatten kozmetik ve kişisel bakıma, teknolojiden spora pek çok kategoride ürünü Galataport’ta bulabilirsiniz. Aynı zamanda tüm bu alışverişinizi açık havada yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

İster İstanbul’u turist olarak ziyaret edin ister İstanbul’un yerlisi olun keyifli bir gün geçirmek için Galataport’u tercih edebilirsiniz. Lezzetli yemekler sunan birçok restoran arasından seçim yapabilir, müzedeki eşsiz sanat eserlerini inceleyebilir, mağazaları gezerek alışveriş yapmanın keyfine varabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın