Galataport’ta Sanata Dair Bir Deneyim Yaşayın: İstanbul Modern Sanat Müzesi

Click to Comment

Galataport’ta Sanata Dair Bir Deneyim Yaşayın: İstanbul Modern Sanat Müzesi

 

 

Her yıl binlerce kişiyi ağırlamış olan İstanbul Modern Sanat Müzesi; Türkiye müze tarihi açısından oldukça önemlidir. Ülkemizin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olan İstanbul Modern; sanata ilgi duyan kişilerin vazgeçilmez bir adresi haline gelmiştir. İstanbul Modern Sanat Müzesi şu an Galataport’ta bulunur. Galataport ve İstanbul Modern hakkında daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin! 

Keyifli Bir Gün Geçirmek İsteyenlerin Adresi: Galataport

Galataport, her gün yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlar. 1.7 kilometrelik sahil şeridi ile öne çıkan Galataport; Boğaz kenarında keyifli yürüyüşler yapmanızı sağlar. Alışverişten sanata, gastronomiden turizme pek çok alanda yenilik sunan Galataport’ta vaktin nasıl geçtiğini anlayamazsınız. 

Galataport’un sunduğu en önemli ayrıcalıklardan biri, çeşitli etkinliklere ve sergilere ev sahipliği yapmasıdır. İstanbul etkinlik konser ve sergi arayışında olan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir lokasyon olan Galataport aynı zamanda dünyanın en önemli destinasyon projelerinden biridir.

Yerin altında kurgulanmış bir terminal ile tasarlanan Galataport; terminale özel bir kapak ile ulaşma imkanı verir. Galataport’un merkezi konumu da hem turistlere hem de ziyaretçilere kolaylık sağlar. Düşük katlı binaları ile ferah bir görünüm sunan, temiz havanın tüm güzelliğini yaşamanıza imkan veren Galataport’a ulaşım oldukça kolaydır. Tramvay, otobüs ve vapur gibi toplu ulaşım araçlarının yardımıyla Galataport’u ziyaret edebilirsiniz. Özel aracınız varsa da 2400 araç kapasiteli oldukça geniş olan otoparktan yararlanabilirsiniz. 

Yılda 25 milyon kişiyi ağırlanması beklenen Galataport, İstanbul’da keyifli vakit geçirmek isteyen kişilerin tercih ettiği noktalardan biridir.

Galataport gezi
Galataport

İstanbul Modern Sanat Müzesi İle Sanat Dünyasına Adım Atın

Sanat birçok kişi için oldukça önemlidir. İnsanların acılarını, mutluluklarını, düşüncelerini yansıtmasına imkan veren sanat, aradan yüzyıllar geçse de insanları etkileyecek niteliktedir. İstanbul Modern, bu sanat sevgisinin bir sonucu olarak 2004 senesinde kurulmuştur. Sanatı ve sanatçıyı desteklemeyi ilke edinen bu modern müze, yüzlerce sanatçıyı ağırlamıştır. Şu an Galataport içerisinde bulunan İstanbul Modern Sanat Müzesi kısa zamanda tekrardan sanatseverler ile buluşacaktır. 

Farklı disiplinlere yönelik sanat eserleri içeren İstanbul Modern, çeşitli zevklere sahip insanların buluşabileceği ortak bir sanat noktasıdır. Ücretsiz sanat eğitim programları sunmuş olan İstanbul Modern Sanatlar Müzesi; sanatın güzelliğinin çocuklar ile buluşmasına yardımcı olmuştur. Uluslararası alanda dikkat çekici bir öneme sahip olan İstanbul Modern; farklı temsiller ile üretilmiş sanat eserlerini ağırlamıştır. Yerli sanatçıların eserlerini de ağırlayan İstanbul Modern; ülkemizin kültürel zenginliğini sağlamak adına oldukça önemlidir.

Eşsiz mimarisi ile de öne çıkan İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde dünyaca ünlü bir İtalyan mimar olan Renzo Piano’nun izleri vardır. Pritzker ödülünün sahibi olan bu mimar; Whitney Müzesi, Centro Botín, Centre Pompidou gibi müze ve kurumlarını tasarlamıştır. Böylesine ünlü bir mimarın dokunuşu ile daha da özel bir hal alan İstanbul Modern Sanat Müzesi; ziyaretçileri ile buluşmak için gün saymaktadır.

İstanbul Modern Sanat Müzesi’ndeki Bölümler 

İstanbul Modern Sanat Müzesi; ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirebileceği, sergilere ve etkinliklere kısa bir mola verebilecekleri pek çok bölüme sahiptir. Bu bölümler, aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Sergi salonları 
  • Kütüphane 
  • Tasarım mağazası 
  • Eğitim atölyeleri 
  • Etkinlik alanları 
  • Kafe 
  • Restoran 
  • Sinema  

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde yer alan sergileri gezdikten sonra müzenin kafesinde oturabilir, çeşitli eğitimlere katılabilir ve bu eğlenceli gününüzü hatırlatacak çeşitli eşyaları müze mağazasından temin edebilirsiniz.

Siz İstanbul Modern Sanat Müzesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha önce İstanbul Modern’i ziyaret etme şansınız oldu mu?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın