M1 MacBook’larda Kırık Ekran Sorunları

Click to Comment

M1 MacBook’larda Kırık Ekran Sorunları

M1 yonga setlerine sahip Apple MacBook Pro ve MacBook Air, piyasaya sürüldüklerinden bu yana popüler bir ürün oldu. Bununla birlikte, birçok kullanıcı M1 destekli MacBook Air ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarındaki ekranların görünüşte sebepsiz yere çatlamalarından şikayet ettiğinden, zırhta bir çatlak oluştu. Bu, şu anda iPhone üreticisine karşı bir toplu dava davası hazırlamak için kırık ekranlı sahiplerin raporlarını arayan Washington merkezli Migiliaccio & Rathod adlı hukuk firmasının bildirimi altına girdi. Hukuk firması yaptığı açıklamada, “Birçok kullanıcı, cihazlarını herhangi bir aşırı baskı uygulamadan kapalı konumdan açtıklarını, yalnızca retina ekranında dramatik çatlaklar bulduklarını ve genellikle ekran boyunca uzanan siyah çubukların eşlik ettiğini iddia ediyor” dedi.

Hem M1 destekli MacBook Pro hem de MacBook Air sahiplerinin ekranlarının normal kullanım sırasında çatladığını bildirmeleriyle birlikte, çatlak MacBook ekranlarının raporları ilk olarak bu yıl Temmuz ayı civarında ortaya çıktı. Bir 9to5Mac raporu, bir kullanıcının güzel bir gün M1 destekli MacBook Pro’larını açtıklarını, yalnızca ekranda çatlaklar bulduklarını söylediğini aktarıyor. Onarmak için 570 GBP (kabaca 58.000 Rs) peşin ödemesinin istendiğini söyledi. Kullanıcı, “Ekrana zarar verecek hiçbir şey yapmadığımı söyledim ama yanıtları, teknisyenlerinin ekrana zarar verip vermediğime karar verecekleri ve bu durumda paramı kaybedecekleriydi.” 9to5Mac raporu, Apple’ın bazı durumlarda makineleri ücretsiz olarak tamir ettiğini veya değiştirdiğini söylüyor.

Ayrıca Apple Destek Toplulukları ve Reddit’te, kullanıcıların kapağı açtıklarında veya kapattıklarında çatlakların meydana geldiğini veya makineyi bir sonraki kullanmaya geldiklerinde orada olduklarını bildirdikleri başlıklar da var.

Migiliaccio & Rathod LLP, bir toplu dava açmayı düşündüğünü belirtmiyor ve aldığı raporları araştırdığını söylüyor. Hukuk firması, 2018 yılında, potansiyel bir dava için Microsof Surface Pro 4’ün ekran titremesi sorununu araştırmıştı, ancak daha sonra Microsoft bir değiştirme programı açıkladıktan sonra iptal etti.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Ekim 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın