Motorola Kablosuz Şarj Cihazı ile 4 Telefonu Şarj Edebiliyor!

Click to Comment

Motorola Kablosuz Şarj Cihazı ile 4 Telefonu Şarj Edebiliyor!

 

Lenovo’nun sahip olduğu akıllı telefon üreticisi Motorola, kullanıcıların akıllı telefonu bir şarj pedine yerleştirmesini gerektirmeyen yeni bir kablosuz kablosuz şarj çözümünü tanıttı. Yeni kablosuz şarj cihazı, şarj cihazından 3 metreye kadar uzağa yerleştirilmiş akıllı telefonları şarj edebilir ve şarj istasyonunun yanına yerleştirilmiş dört adede kadar akıllı telefonu şarj edebilir. Motorola, cihazı Weibo’da şarj cihazının dört cihaza kadar ve şarj istasyonundan maksimum 3 metre uzaklıkta şarj olduğunu gösteren bir demo videosunda paylaştı.

Motorola Kablosuz Şarj Özellikleri Nelerdir?

motorola lenovo
Motorola

Motorola, kablosuz hava şarj cihazının 1.600 antene sahip olduğunu ve bu nedenle öncekinden daha büyük boyutta olduğunu söyledi. Motorola’nın Havadan Şarj teknolojisinin ilk nesli, bir akıllı telefonu yalnızca 100 cm’lik sınırlı bir aralıkta şarj ederken, daha yeni model, menzili 3 metreye kadar yükseltiyor. Xiaomi’nin demo videosu da, şarj cihazının geniş bir alanı kaplayabildiğini ve önündeki 100 derecelik bir koni alanına yerleştirilmiş cihazları şarj edebildiğini gösteriyor. Bu, bir üreticinin bu tür bir üretimle ilk kez ortaya çıkması değil.

Xiaomi ve Oppo daha önce Xiaomi’nin Mi Air Charge ve Oppo’nun Wireless Air Charge teknolojisi adlı hızlı şarj teknolojilerini sergilediler. Ancak her ikisi de aynı anda yalnızca bir cihazı şarj edebilir. Xiaomi’nin Mi Air Charge’ı maksimum iki metre uzaklıktan çalışır ve Oppo’nun çözümü yalnızca cihaz yüzeyden birkaç inç uzaktaysa çalışabilir.

Şu anda Motorola, yeni kablosuz şarj teknolojisi için bir yayın zaman çizelgesi paylaşmadı. Şirket, “yeni nesil kablosuz olarak çalışan cihazlar” üzerinde çalışmak için GuRu Wireless ile birlikte çalışıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Eylül 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın