OnePlus Nord 2 İnsanların Cebinde Patlıyor.

Click to Comment

OnePlus Nord 2 İnsanların Cebinde Patlıyor.

OnePlus Nord 2 İnsanların Cebinde Patlıyor

Bir OnePlus Nord 2 5G akıllı telefonun, geçen ay Bengaluru’da bir OnePlus Nord 2 5G’nin patladığı benzer bir olaydan kısa bir süre sonra Delhi merkezli bir avukatın elbisesinde patladığı iddia edildi. Delhi merkezli olay Çarşamba günü Yeni Delhi’deki bir mahkemenin odalarında gerçekleşti. Etkilenen Gaurav Gulati, olayın ayrıntılarını Twitter’da paylaştı ve OnePlus’a dava açma sürecinde. Gupta, 8 Eylül Çarşamba günü tweet attı “Bugün sabah ofisimde (mahkeme odası) iken yepyeni OnePlus Nord 2 5G’mde patlama ve yangın”.

Gulati, News18 ile yaptığı telefon görüşmesinde, OnePlus Nord 2 5G akıllı telefonun ceketinin cebinde olduğunu ve ceketin yanı sıra altına giydiği gömleği yaktığını söyledi. Karın bölgesinde bir sıcaklık hissettiğini ve ceketten duman çıktığını gördüğünü söyledi. Hemen yan bölgesinden yanan montunu ve gömleğini çıkardı ve fırlattı. Saniyeler sonra, OnePlus Nord 2 patladı ve ofisinin içinde duman oluşturdu. Gulati, mide bölgesinde bir yaralanma ve gözlerinde bir miktar tahriş olduğunu söyledi. Akıllı telefonu yaklaşık 10 gün önce satın aldı ve olaydan sadece iki ila üç gün önce kullanmaya başladı.

Gulati, gövdesinde yanıklara neden olan patlama için OnePlus Genel Müdürü ve Amazon yöneticilerine karşı bir ilk bilgi raporu (FIR) sundu. Gupta, olaydan sonra hemen polisi aradığını ve üretici ve satıcı hakkında resmi bir şikayette bulunmak üzere tıbbi muayeneye gittiğini söyledi.

OnePlus, News18’e yaptığı açıklamada, olayın ardından birden fazla deneme yapıldıktan sonra kullanıcının uygun bir teşhis yapılmasına yardımcı olmayı reddettiğini söyledi. “Birkaç gün önce, bir kullanıcı Twitter’da OnePlus Nord 2 için iddia edilen bir patlama vakası hakkında bize bilgi verdi ve ekibimiz iddianın meşruluğunu doğrulamak için hemen bu kişiyle iletişime geçti.” “Bunun gibi her iddiayı alıyoruz. ciddi bir şekilde kullanıcı güvenliği için endişe duymaz.Ancak, dün kişinin huzurunda incelemek için binayı ziyaret etmek de dahil olmak üzere, cihazı analiz etmek için birçok denemeye rağmen, şu ana kadar bize uygun bir teşhis yapma fırsatını vermedi. , bu iddianın meşruiyetini doğrulamamız veya bu şahsın tazminat taleplerini ele almamız mümkün değil.”

Gulati, akıllı telefonu OnePlus ekibine vermeyi reddettiğini çünkü ekibin cihaza müdahale etmesinden şüphelendiğini söyledi. Ayrıca insanları bu konuda duyarsız bulduğunu ve akıllı telefonun performansını beğenip beğenmediğini sorduğunu söyledi. Bay Gulati, amacının ortaya çıkan tek dava olmadığı için OnePlus Nord 2’nin satışını durdurmak olduğunu söylüyor. Ayrıca patlayabilecek bir telefonla etrafta dolaşmanın çok tehlikeli olduğunu söyledi. “Böyle bir patlamanın halka açık bir yerde veya daha kötüsü uçuşta ne kadar tehlikeli olabileceğini hayal edin” dedi.

Bu, geçen ay Bengaluru’daki bir kullanıcının OnePlus Nord 2 5G ile benzer bir patlama sorunu bildirdiği bir soruna benziyor. OnePlus o zamanlar patlamanın herhangi bir üretim veya ürün sorunu nedeniyle değil, dış etkenleri içeren izole bir olaydan kaynaklandığını söylemişti.

Tüm Son Haberler, Son Dakika Haberleri ve Coronavirüs Haberlerini buradan okuyun

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın