Otokar Müşteri Hizmetleri ve İletişim Adresleri

Click to Comment

Otokar Müşteri Hizmetleri ve İletişim Adresleri

Koç Topluluğu şirketlerinden olan Otokar, 1963 yılından bu yana teknoloji, tasarım ve uygulama alanında ülkemize ve şirketlerimize hizmet eden bir kuruluştur. Bu makalede, bu kuruluşun faaliyetleri, müşteri hizmetleri telefon numarası ve iletişim adresleri bulunmaktadır.

Otokar Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

444 68 57 AKILLI TELEFONLARINIZDAN NUMARAYA DOKUNARAK ARAYABİLİRSİNİZ.

Aşağıda bulunan alandan yorum yaparak, şirket hakkında ki olumlu ve olumsuz düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Sakarya’da kurulan ve 550.000 m2’lik alandan oluşan dev bir üretim tesisine sahip Otokar’ın 2000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Otokar firması, otobüs, nakliye ve lojistik sektörü için hafif kamyon, savunma sanayi için ise zırhlı ve paletli araçlar üretmektedir.

Tam anlamıyla yerli bir sermayenin ürünü olan Otokar, otomotiv ve savunma sanayi alanlarında kendi adı ile ürünler üretmekte ve lisanslarını da kendisi çıkartmaktadır. Otokar, Türkiye’nin ilk milli muharebe tank Altay’da da görev almıştır.

Tarihçesini anlatmak gerekirse, 1963 yıllarında Türkiye’nin sanayi noktasında ilk adım atıldı yıllarda Türkiye’nin ilk şehirler arası otobüsü olan Magirus Deutz lisansı ile üretimlere başlandı. 1968 yılında ise en modern şehirler arası araçlar olan Havalı Apollo isimli küçük otobüsler üretildi.

1980 yıllarında şehir içi taşımacılığı faaliyetlerinde kullanılmak üzere belediye araçları üretildi. 1990 yılına gelmeden ise, bankalar için özel olarak zırhlı ve güvenli araçlar üretildi. İlerleyen yıllarda ise İngiliz Land Rover lisansı alınarak ve TSK’nın ihtiyaçlarını karşılama amacıyla 4×4 araç üretimine başlandı ve bugün hala daha kullanılan Land Rover Defender’ın önde gelen üreticileri arasındadır.

Zırhlı Personel Taşıyıcı alanında ki en önemli üretimler ise Akrep ve Cobra olmuştur. İstanbul Fruehauf Taşıt Araçları firmasını da bünyesine alarak markalı treyler ve semi treyler üretimlerine başlamıştır. 2002 yılında ise Sultan marka araçlar üretilmiştir. 2007 yılında ise Doruk marka otobüslerin üretim faaliyetleri başlamıştır.

Otokar firması, hem ülkemizin ihtiyaçlarını gidermiş hemde yurt dışına ürün satışı yapmış ve ülkemizde istihdam sağlayan değerli bir firmadır. Yukarıda müşteri hizmetleri telefon numarası bilgisini vermekle birlikte tarihsel gelişim sürecini de anlatmaya çalıştık.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın