Realme Book Slim: Özellikleri, Avantajları ve Dezavantajları

Click to Comment

Realme Book Slim: Özellikleri, Avantajları ve Dezavantajları

Realme, son derece merak uyandıran bir ürün kategorisine benzer bir yolculuğa çıkıyor. Bu kategoris ise dizüstü bilgisayarlar. Realme Book veya adıyla Realme Book (Slim), popüler telefon üreticisinin bu alana ilk adımını atıyor. Performanstan ödün vermeyen ultra ince dizüstü bilgisayari rekabetin fazla olduğu bir sektörde yarışıyor.

Realme Book (Slim) Özellikleri Nelerdir?

Realme Book (Slim) iki konfigürasyonda mevcuttur. 8 GB RAM ve 256 GB SSD’ye sahip 11. nesil Intel Core i3 işlemciye sahip Realme Book (Slim); 8 GB RAM ve 512 GB depolamaya sahip Intel Core i5 destekli varyanta göre daha uygun fiyatlı satışa sunuluyor.  HP Dizüstü 14s serisi, Xiaomi’nin RedmiBook 15 Pro’su, Dell Inspiron serisinin bazı çeşitleri benzer ürünler olarak sunulabilir. Realme Book’a (İnce) ve genel kişiliğine en yakın olan, AMD Ryzen yongaları tarafından desteklenen Asus VivoBook 14’tür.

Realme Book (Slim) ilhamını Apple MacBook Air’den alıyor ve bunu kesinlikle saygısızlık olarak görülmemelidir. Realme’nin bu tür bir tasarım ve yapıya gerçekten çok yaklaşmış olması tüketiciler olarak bizim için iyi bir şey. Realme Book’a baktığınızda, onu alıp hareket ettirdiğinizde veya bir meslektaşınız veya arkadaşınız size tercih ettiğiniz bilgisayar cihazı hakkında soru sorduğunda bu sağlamlığı ve şıklığı eklemenize yardımcı olur. Bu bilgisayar; 1,38 kg ağırlığındadır ve basitçe söylemek gerekirse, bunu bir dizüstü bilgisayar kılıfı veya sırt çantasında taşımakta sorun yaşamayacaksınız.

Realme Book (Slim), 14 inç IPS ekrana sahip. HP Spectre ve Mi Notebook Pro’nun 2021 güncellemesi de dahil olmak üzere  dizüstü bilgisayarlarda fark ettiğimiz bir şey, ekran kare 3: 2 en boy oranını benimsiyor. Dizüstü bilgisayarın kullanım ömrü boyunca sizi iyi durumda tutması gereken 2160 x 1440 çözünürlükle de oldukça iyi bir konumdasınız. Renkler çoğunlukla zengin, ekran tam da doğru miktarda keskinliğe sahip ve hiç yansıtıcı değil.

Realme Book (Slim) Özellikleri
Realme Book (Slim)

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir Intel Core i3-1115G4 veya Intel Core i5-1135G7 işlemci seçeneğine sahipsiniz. Bu aynı zamanda 256 GB veya 512 GB depolama alanı alacağınızı da belirleyecektir. Biraz kısıtlayıcı olan şey, her iki seçeneğin de yalnızca 8GB RAM sunmasıdır. Yine de, sekmeler pervasızca açıldığında ve yan tarafta da açık bir sürü belge olduğunda, 8GB RAM’in geleceğe yönelik koruma için iyi bir bahis olmayabileceğine dair ipuçları var. Yine de hızlı bir SSD depolama alanı yardımcı olur.

Realme Book (Slim) hiçbir takılma, stres veya şikayet olmadan yoluna devam eder, ancak alt tarafta hissedilir bir ısınma olduğu kesin durumlar vardır. Bu da fanların hızlandığı anlamına gelir (sıcak havayı dışarı iten çift fan vardır), bu da tam olarak sessiz bir bilgisayar deneyimine dönüşmez. Daha sonra kullanıma sunulan bir BIOS güncellemesi sorunlara yardımcı olur.

Isıtma, pil tüketimini artırır. Realme Book (Slim) üzerinde etkisi olan şey tam olarak budur ve dolu her depoda ne kadar pil ömrü elde ettiğinizdir. Deneyimlerime göre, bu, ekran parlaklığı %20’de (ki bu benim için yeterince parlak) ofis işleri için kullanıldığında 8 saatten biraz fazla sürüyor. Dikkat edin, dizüstü bilgisayarı kullanırken daha fazla fan bölümü hızlanırsa, pil ısı nedeniyle daha hızlı tükenir.

 Realme, Realme Book (Slim) ile Dikkat Çekici Bir İş Yaptı

Birinci nesil bir çaba için, Realme Book (Slim), bir kontrol listesindeki çoğu şeyi işaretler. Yine de, yapılacaklar listelerinde olması gereken beklenen iyileştirmeler var.  Yine de, satın alabileceğiniz en ince dizüstü bilgisayarlardan biridir, en incesi değilse bile ve eğer seçeneklere gerçekten çok iyi bakan birini bulabilirseniz. İkincisi, tutarlı performansla da deneyim sunar. Yine de Realme Book’un (İnce) zaman zaman ısınma belirtileri gösterdiğini göz ardı edemezsiniz – unutmayın, bu, fanların davranışını ve fanlardan gelen verilere nasıl tepki verdiklerini değiştirmek için ürün yazılımı güncellemeleriyle bir dereceye kadar çözülebilir. Ancak her şey düşünüldüğünde Realme Book (Slim) kesinlikle tavsiye edilebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın