Robot Süpürge Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Click to Comment

Robot Süpürge Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlik, günlük yaşantımızın olmazsa olmasıdır. Bazı kişiler çok severek yaparken bazı kişiler ise hiç istemeyerek yaparlar. Ama temizlik insan yaşantısı için çok önemli bir konudur.

Temizliğe önem vermemize rağmen bazı zamanlarda, yaşam alanımızı silip süpürmek gibi süreçler bile gözümüzde çok büyüyor. Bazen günlük yaşam akışlarımızda, temizliğe zaman ayırmakta çok zorlanıyoruz.

Son yılların popüler teknolojik ürünü, robot süpürgeler bu zor zamanlarda sizin en büyük kurtarıcınız oluyor.

Robot süpürgeleri merak ediyorsanız ya da almayı planlıyorsanız, seçim yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

robot süpürge

Kameralı Robot Süpürgeler

Üst bölümünde kamera bulunuyor ve gördüklerine göre bir harita oluşturuyor. Kameralı robot süpürgelerin harita çıkarma başarısı, lazer sistemli robot süpürgelere göre daha azdır. Harita çıkarma işlemi gerçekleştirirken birkaç kere çalıştırılması gerekiyor.

Lazer Sistemli Robot Süpürgeler

Süpürge üzerinde yer alan lazer ışınları ve yansıyan ışını algılayan küçük bir alan bulunur. Robot süpürgeler, evininizin haritasını çok başarılı ve basit bir şekilde çıkarır, kayıt eder. Böylece detaylı bir temizlik yapar. Bazı uygulamalar yardımı ile yasaklı bölgeler oluşturabilirsiniz. Böylece yasaklı bölgelerin temizlenmemesini de belirler.

Kamerasız ve Lazersiz Robot Süpürgeler

Kamerası ve lazeri olmadan, ön tarafında bulunan hassas tamponlar sayesinde duvar, mobilya gibi alanlara çarparak alanı temizleyen süpürgelerdir. Bazı modellerinde haritalama seçeneği bulunuyor.

Lazersiz ve kamerasız süpürgeler diğer seçeneklere göre daha uygun fiyatlarla alınabilir. Özellikle küçük alanlar için bu tip modeller tercih edilebilir.

Çekim Gücü

Normal süpürgelerde bulunan sert zemin ve halıda toz toplama başarısı robot süpürgelerde de bulunuyor. Ancak modelden modele, cihazdan cihaza farklılık göstermektedir.

Paspas Özelliği

Bazı robot süpürgelerde paspas özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ile sadece süpürmüyor, ek olarak silme işlevini de gerçekleştiriyor.

Şarj Ünitesi Özelliği

Çoğu akıllı süpürgelerde, şarj azaldığında otomatik olarak şarj ünitesine gidiyor cihaz. Fakat bazı eski modellerde bu bulunmuyor. Temizlik sırasında şarj azaldığında şarj ünitesine giden bu akıllı süpürgeler, kaldığı yerden devam özelliğine sahipler. Böylece enerji tasarrufu artırımı oluyor.

Bu yazımda bahsettiğim robot süpürgelere, en iyi fiyatlarla ve birçok çeşitle N11’den ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda mutfakların vazgeçilmezi bulaşık makinesinden ve salonların tamamlayıcı parçası tv ünitesinden bahsedeceğim. 🙂

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Ağustos 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın