RPA Nedir? Gen RPA ile Robotik Süreç Otomasyonu Nasıl Çalışır?

Click to Comment

RPA Nedir? Gen RPA ile Robotik Süreç Otomasyonu Nasıl Çalışır?

Yapay zeka ile buluşmuş yüksek otomasyon çözümleri sunan Gen RPA, robotik süreç otomasyonu ile şirketlerin zamandan ve maliyetten tasarruf etmesini sağlar. Teknolojinin gelişmesi ve her şeyin hız kazanması ile birlikte yeni yöntemlerin keşfedilmesi büyük bir önem taşır. Gen RPA, geleceğin anahtarını elinde tutan kazanımları ile şirketlere etkili bir teknoloji deneyimi sunar. 

RPA Nedir? 

RPA nedir sorusu birçok kişini aklını karıştırabilir. Robotik proses otomasyonu yani RPA, manuel insan faaliyetlerini otomatize etmek için kullanılan bir yöntemdir. Manuel faaliyetlerin bir kısmı otomatize edilebileceği gibi tamamı da otomatize edilebilir. Şirketlerin ek bir sanal arkadaş olarak nitelendirdiği RPA teknolojisi, sağladığı avantajlar ile günümüzde pek çok şirket tarafından tercih edilir. Yerli RPA markası olarak öne çıkan Gen RPA, basit bir robottan zeki robota ilerleyen süreci ile şirketlerinize fayda sağlar.  

Gen RPA İle Dijital İş Gücü Elde Edin 

Robotik süreç otomasyonu, şirketler için oldukça avantajlıdır. Otomatikleştirilen süreçler ile şirketlerin hız kazanmasına yardımcı olan bu akıllı teknoloji, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. 7/24 çalışabilen bu sanal çalışma arkadaşı ile işleriniz düzgün bir şekilde ilerler.  

RPA Teknolojisi Neler Sağlar? 

Gen RPA ile şirketinize bir değer olarak katabileceğiniz robotik süreç otomasyonu; 

  • katma değeri yüksek işler meydana getirmenizi,  
  • minimum hata ile ilermenizi, 
  • çalışanlarınıza sanal bir yardımcı desteği sunmanızı 
  • müşteri memnuniyetini arttırmanızı  

sağlar.  

RPA Kullanım Alanları
RPA

Gen RPA Uygulamaları Nelerdir? 

Gen RPA, şirketinizin iş sürecinde hızlı ve hatasız bir şekilde aksiyon almasını sağlar. Farklı amaçlara hizmet eden Gen RPA bölümleri ile robotik süreç otomasyonunu hızlı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. 

Gen Studio, kullanıcı dostu arayüzü ile sanal iş gücünün size destek vermesine yardımcı olur. Maillerinizin okunup ilgili kişilere gönderildiği, istenilen excel işlemlerinin yapılabildiği, dijital dosyalarınızdan ruhsat ve fatura gibi taranmış belgelerinizden veri alabilir.Bunun yanı sıra Web ve masaüstünüzde yer alan uygulamaları da başarıyla kullanabilir.  

GenBoard, bir takip sistemi niteliğindedir. Çeşitli raporları takip etmenizi sağlayan bu sistem, kullanıcılara rol ve sorumlulukları paylaştırmanızı sağlar. İstediğiniz her an, 7/24 sanal iş gücünü takip etmenizi sağlayan bu sistem ile sorunlar karşısında hızlı bir şekilde aksiyon alabilirsiniz.  

GenBot, sanal iş gücünü sağlayan bir uygulamadır. Verimliliği arttırmakta öne çıkan bu uygulama, schedule edilebilir olması ile kolaylık sağlar.  

RPA Süreçleri ile Şirketinize Değer Katın 

Robotik süreç otomasyonu teknolojisi var olan süreçleri işleyerek kullanılır. IT üzerinde bekleyen süreçlerin canlıya alınması sayesinde işler hız kazanır. Müşterilerinize hızlı bir şekilde dönüş sağlamanız müşteri memnuniyetini arttıran en önemli etkenlerden biridir. 

RPA süreçleri, son yıllarda artan ihtiyaçlar ile hız kazanmıştır. Artan teknolojik gelişmeler, şirketlerin bu ivmeyi yakalamasını zorlaştırırken teknolojiye ayak uyduranların ise sektörde öne çıkmasını sağlar. Her dakikanın hatta her bir saniyenin önemli olduğu günümüz dünyasında manuel iş gücünden uzaklaşıp 7/24 kesintisiz ve etkili bir çalışma yöntem sunan iş çözümlerini tercih etmeniz oldukça önemlidir.  

2016 yılında hayatlarımıza giriş yapan RPA teknolojisi, yeni bir oluşum olmasına karşılık şimdiden birçok şirket için vazgeçilmez bir niteliğe sahiptir. Yapay zekanın avantajlarından yararlanan bu teknoloji, sanal çalışma arkadaşlarının etkili bir iş gücü olmasının önünü açtı. Yeni nesil teknoloji ve yapay zekaların iş birliği ile beslenen bir teknoloji olan RPA, hiper bir hal alıyor.  

RPA Teknolojisi Hangi Sektörlerde Tercih Ediliyor? 

Şirket ve çalışanlar için büyük bir kolaylık sağlayan RPA kullanım alanları pek çok sektörde karşımıza çıkıyor. Sigorta, enerji, sağlık, bankacılık, perakend ve telekom gibi pek çok alan RPA teknolojisinin sağladığı kolaylıklar ile hızlı ve etkili bir çalışma süreci gerçekleştiriyor. 90’dan fazla ülke ve 100 bin şirketin tercih ettiği robotik süreç otomasyonu teknolojisine adım atarak müşteri ve çalışan memnuniyetini arttırmanız mümkün.  Geleneksel iş süreçlerinize yenilik ve hız katmak için robotik süreç otomasyonu tercih edilebilir. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın