Sakarya Üniversitesi Adresi ve İletişim Adresleri

Click to Comment

Sakarya Üniversitesi Adresi ve İletişim Adresleri

Türkiye’nin en iyi ilk 25 üniversite kuruluşu arasında yer alan Sakarya Üniversitesi devlet üniversitesi olarak İstanbul Teknik Üniversitesine bağlı olarak ilk kez kurulmuştur.

Sakarya Üniversitesi Öğrenci İşleri

0264 295 54 54 AKILLI TELEFONLARINIZDAN NUMARAYA DOKUNARAK ARAYABİLİRSİNİZ.

Yaptığınız yorumlar bizim için ve diğer kullanıcılarımız için çok değerlidir.

1970 yılında Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu olarak temelleri atılan üniversite, 71 yılında Akademiye dönmüşmüş ve 1992 yılında yayınlanan kanun ile birlikte Sakarya Üniversitesi resmi olarak kurulmuştur.

Mühendislik Fakültesinde ki eğitim oldukça kaliteli olmakla birlikte yine İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ki akademik kadrosu da kalitelidir. ISO-2002 Kalite Belgesi ve EFQM Yetkinlik Belgesine sahip bir okul olmakla birlikte İnternet alt yapısı ve bilişim sektöründe ki yatırımlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Merkez kampüsü Sakarya’nın Serdivan ilçesinde yer alan Üniversitenin fakültelerinin %90’ı merkez kampüste yer alırken sadece Eğitim, Turizm ve İlayat fakülteleri kampüs dışındadır. Sapanca gölü manzaralı olan kampüs Türkiye’nin en iyi ilk 5 kampüsü içerisindedir.

Kaliteli akademik kadrosu barındıran üniversite de, Yurt dışı faaliyetleri(Erasmus Gibi) oldukça gelişmiştir. Kampüs’de Yurt dışından gelen birçok öğrenci bulunmaktadır ve bu öğrenciler ile kaynaşabileceğiniz veya iletişim kurabileceğiniz birçok organizasyon düzenlenmektedir.

Sakarya Üniversitesi 6 Enstitü,  17 Fakülte, 3 Yüksekokul, Devlet Konservatuarı ve 16 Meslek Yüksekokulu ile ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim vermektedir. 37 adet Araştırma ve Uygulama merkezi bulunmaktadır. Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde de birçok Sertifika Programı ve Önlisans programları yer almaktadır.

SAÜ’ye özel olarak geliştirilen SABİS sistemi ile birlikte öğrenciler İnternet üzerinden veya telefonlara yüklenen uygulama üzerinden tüm akademik faaliyetlerini yürütmektedir.

ilko@sakarya.edu.tr mail adresine mail atarak bilgi alabileceğiniz gibi birçok işlemide bu mail adresi aracılığı ile halledebilirsiniz. Merkez kampüs; Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü – Kemalpaşa Mahallesi – Üniversite Caddesi – Serdivan İlçesinde yer almaktadır. Merkezde yer alan Üniversite tabelaları aracılığıya rahatlıkla kampüse ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın