Sedaş Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası – İletişim Adresleri

Click to Comment

Sedaş Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası – İletişim Adresleri

Kısaltma olarak Sedaş, uzun adı ile Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. 1954 yıllarında temelleri atılmış ve Sakarya’nın dışında birçok bölgeye elektrik hizmeti veren bir firmadır.

Sedaş Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0 264 295 85 00 AKILLI TELEFONLARINIZDAN NUMARAYA DOKUNARAK ARAYABİLİRSİNİZ.

Herhangi bir elektrik problemi yaşamanız durumunda veya abonelik sorunlarında yukarıda bulunan numarayı arayabilirsiniz.

Yine aşağıda ki yorum kısmından da firma hakkında ki görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Yüksek Planlama Kurulu’nun 1993 yılında aldığı karara göre Tedaş’a bağlı olarak kurulan ve 7 müdürlükten birisi olan Sedaş, Sakarya ve Bolu illerinde hizmet vermiş ve zamanla adı Sakarya Elektrik A.Ş. olmuştur.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca Sedaş’ın %100 hissesi özelleştirilmiş ve bu ihaleyi 600 milyon dolarlık teklifi ile Akkök-Akenerji-CEZ ortaklaşa yapıda olan firma kazanmıştır. Sedaş 2009 yılında ise bu konsorsiyuma tamamen devredilmiştir.

İlerleyen dönemlerde ise üçlü ortaklardan olan AKCEZ Enerji Yatırımları A.Ş. hisselerin tamamını almıştır. Sedaş; Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan 45 ilçe, 47 belediye, 766 köy ve 1344 mahalleye başarılı bir şekilde hizmet vermekte ve 3.4 milyonluk bir nüfusa elektrik sağlamaktadır.

SEDAŞ faaliyetleri itibariyle elektrik dağıtım hizmetleri için yatırım programlarını kapsamakta ve yeni dağıtım tesisleri yapmak zorundadır. Mevcut şebekelerde ise ek tesisler yapmak, işletme bakım ve onarım çalışmaları yapmak zorundadır. Diğer yandan, abonelere kesintisiz hizmet vermek zorunda ve sayaç değişim işlerini yapmak yine görevleri arasındadır.

Vizyon olarak güvenilir, çevik ve müşteri memnuniyetini esas alan kurumsal bir şirket olmayı hedefleyen şirket, misyon olarak ise kaliteli ve güvenilir elektrik hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 31 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın