TÜVTÜRK Randevu Alma, TÜVTÜRK Telefonla Randevu

Click to Comment

TÜVTÜRK Randevu Alma, TÜVTÜRK Telefonla Randevu

Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK’te araç muayeneniz için TÜVTÜRK telefonla randevu alabilirsiniz.

TÜVTÜRK’ten telefonla randevu alamıyorsanız, araç muayene randevusu oluşturmak için TÜVTÜRK’ün resmi web sitesi olan Tuvturk.com.tr üzerinden ücretsiz olarak randevu alabilirsiniz. Araç muayene randevusu almak için girdiğiniz web sitelerinde, kredi kartı bilgisi ya da şahsi bilgiler girmenizi istiyorsa bu tarz sitelere dikkat etmenizde fayda vardır.

Bu sebeple güvenli ve doğru bir şekilde araç muayene randevusu için TÜVTÜRK’ün resmi web sitesini kullanabilirsiniz ya da TÜVTÜRK randevu telefonu ile araç muayene randevusu alabilirsiniz. Ek olarak, araç muayenesi randevusu için telefonla arayacağınız TÜVTÜRK çağrı merkezi ücretsiz hizmet vermektedir.

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevu Telefonu
TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarında Verilen Hizmetler

TÜVTÜRK araç muayene istasyonları birçok bölgede bulunmaktadır. Telefonla ya da web sitesi üzerinden oluşturacağınız araç muayene randevusu sonrasında, araç muayene istasyonlarında çeşitli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bunlar;

 • Periyodik Araç Muayenesi
 • Yola Elverişlilik Muayenesi
 • Tadilat Sonrası Muayene, Zorunlu Muayene
 • Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü
 • Tespit

TÜVTÜRK araç muayene hizmeti almadan önce, borçlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer, herhangi bir borcunuz çıkarsa ya da sistemsel bir problem olduğu takdirde TÜVTÜRK istasyonlarında araç muayene işlemleri yapılmamaktadır. Kontrol etmeniz gereken borçlar;

 • Trafik Para Cezası
 • Vergi Borcu
 • OGS/HGS Geçiş Ücreti Cezası
 • Trafik Sigortası

TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarına gelmeden önce kontrol etmeniz gereken cezalar bunlardır.

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu
TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için birkaç yol vardır. TÜVTÜRK araç muayene randevusunu ücretsiz bir şekilde oluşturabilirsiniz. TÜVTÜRK istasyonlarından, araç muayene randevusunu almak için TÜVTÜRK’ün resmi web sitesini ve TÜVTÜRK telefon hattını kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak, e-devlet üzerinden TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarından randevu alabilirsiniz.

TÜVTÜRK araç muayene randevu alma yolları;

 • TÜVTÜRK resmi web sitesi: TÜVTÜRK resmi web sitesi üzerinden hizmetlere sonrasında araç muayene randevusuna tıklayarak araç muayene randevusunu oluşturabilirsiniz.
 • E-Devlet TÜVTÜRK randevu: E-devlet internet sitesi ya da e-devlet mobil uygulaması üzerinden TÜVTÜRK araması yapmalısınız. Daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı / TÜVTÜRK Muayene Randevu Kayıt sonucuna tıklamalısınız. Gerekli olan alanları doğru bir şekilde doldurarak, araç muayene randevunuzu almış olursunuz.
 • TÜVTÜRK telefonla randevu: TÜVTÜRK çağrı merkezi ile ücretsiz ve kolay bir şekilde araç muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. TÜVTÜRK randevu telefonu 0850 222 88 88. TÜVTÜRK çağrı merkezi Pazar günü hariç haftanın 6 günü 08:00 ve 20:00 saatleri arasında ücretsiz hizmet vermektedir.
TÜVTÜRK Çağrı Merkezi
TÜVTÜRK Çağrı Merkezi

TÜVTÜRK Çağrı Merkezi Telefon Numarası

TÜVTÜRK Çağrı Merkezi’ne bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 0850 222 88 88

TÜVTÜRK araç muayeneniz ve TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarından randevu oluşturmak için bu numarayı arayarak ücretsiz olarak hizmet alabilirsiniz.

TÜVTÜRK Araç Muayene Sorgulama

TÜVTÜRK araç muayenesi sorgulamak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bunlar;

 • TÜVTÜRK web sitesi üzerinden veya telefonla çağrı merkezini arayarak
 • E-Devlet web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden sorgulatarak
 • PTT internet şubesi veya mobil uygulamaları üzerinden sorgu yaparak

TÜVTÜRK’ün web sitesinde “Araç Muayene Sorgulama” sayfasında “Plaka no” ya da “Muayene Rapor Numaranızı” girerek araç muayene sonucunuza ulaşabilirsiniz. Plakadan muayene sorgulama yapabilmek için araç “muayene rapor numarasını” bilmeniz gerekmektedir.  TÜVTÜRK plakadan araç muayene sorgulama işlemi ücretsiz yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın