Twitter Bot Hesaplara Karşı! Uygulamaya Şeffaflık Getirmek için Çalışmalara Başladı

Click to Comment

Twitter Bot Hesaplara Karşı! Uygulamaya Şeffaflık Getirmek için Çalışmalara Başladı

 

Twitter, kullanıcılara bir bot hesabıyla etkileşime girdiklerinde bilgi vermek için platformda yeni etiketleri test ediyor. Şirket bu gelişmeyi bir tweet ile duyurdu ve amaç “GoodBot’ları ve onların otomatik Tweetlerini yeni etiketlerle tanımlamayı kolaylaştırmak”.

Twitter botları, hava durumuyla ilgili acil durumları gerçek zamanlı olarak yayınlama, bilgilendirici içeriği toplu olarak paylaşma ve doğrudan mesajlaşma yoluyla otomatik yanıtlar üretme gibi hizmetler için yardımcı olabilir. Ancak Twitter botları gerçek olmayan haberleri de yayıp bilgi kirliliği oluşturabilir.

Twitter kullanımı
Twitter

Şeffaf Bir Twitter Kullanımı Amaçlanıyor

Bir blog gönderisinde Twitter, yeni etiketlerin, kullanıcıların “şeffaflık” getirmeyi amaçladığı için “spam içerikli botlardan iyi botları” tanımlamasına izin vereceğini açıklıyor. Şu anda etiketler belirli hesaplar tarafından test ediliyor ve daha sonra daha geniş kapsamlı kullanıma sunulacak. Şirket müdahale etmedikçe ve nefret söylemine karşı şartlarını ihlal eden hesaplara karşı harekete geçmedikçe, yeni özelliğin trolleri veya nefret söylemini engellemesi olası değildir. Ancak, aslında bir bot profili olan bir hesabı tespit etmek her zaman kolay olmadığı için şeffaflık getirebilir.

Bu arada Twitter, kullanıcılarını çevrimiçi kötüye kullanımdan korumak için artan baskı altına girdiğinden, nefret içeren mesajları otomatik olarak engelleyen başka bir özelliği test ediyor. Yeni ‘Güvenlik Modu’nu etkinleştiren kullanıcılar, nefret söylemi veya hakaret içerme olasılığı bulunan iletileri görmemeleri için “bahsetmelerini” yedi gün boyunca filtrelenmiş olarak görecekler. Sosyal medya üzerinden hakarete ve istismara uğrayan kullanıcıların güvenlik modu ile daha iyi bir Twitter deneyimi yaşaması hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın