Xiaomi Hindistan, ‘Mi’ Markasını Kaldırıyor.

Click to Comment

Xiaomi Hindistan, ‘Mi’ Markasını Kaldırıyor.

Xiaomi Hindistan, şirketin “küresel marka varlığını birleştirmek amacıyla” akıllı telefonundaki ve diğer ürünlerindeki kısaltılmış “Mi” markasını kaldıracağını duyurdu. ana kurumsal marka altında iki farklı ürün serisi olacaktır.İş veya kurumsal taraf, mağazalar ve kurumsal ofislerin daha önce olduğu gibi aynı turuncu renkli logoyu taşıyacağı anlamına gelen ‘Mi’ logosunu koruyacaktır. Mi markası, ‘Xiaomi’ ön ekine ve yeni logoya (sadece Xiaomi yazan) doğru ilerleyecek.Çinli teknoloji şirketi, Redmi altında üretilen ürünlerin aynı takma adı ve logoyu taşımaya devam edeceğini belirtiyor.

Geliştirme hakkında konuşan Xiaomi Hindistan Pazarlama Müdürü Jaskaran Singh Kapany, marka dünya çapında büyümeye devam ederken şirketin birleşik bir varlığa sahip olmayı hedeflediğini söyledi. “Bu yeni logo değişikliği ile markamız ve ürünlerimiz arasındaki algı boşluğunu kapatmayı öngörüyoruz. Yeni Xiaomi logosu, teknolojinin zirvesini temsil eden ve birinci sınıf bir deneyim sunan premium ürünlerimiz için kullanılacak. Kıdemli yönetici basın açıklamasında, Noel sezonunu başlatan Xiaomi’nin premium ürün serisi ‘Mi’nin adı Xiaomi olarak değiştirilecek.

Özellikle, şirket son birkaç aydır yavaş yavaş Xiaomi markasına doğru ilerliyor. Örneğin, kısa süre önce, eski Mix serisi telefonlarda kalan Mi önekini bırakarak Xiaomi Mix 4’ü piyasaya sürdü. Çin’de Xiaomi ayrıca amiral gemisi ticari telefonunu Hindistan’da Mi 11 yerine Xiaomi 11 olarak satıyor. Son olarak, Hindistan’daki en yeni dizüstü bilgisayarı Mi Notebook Ultra, Mi logosu yerine Xiaomi logosuna sahiptir.

Markanın uzun süredir takipçisi olanlar için bu duruma alışmak biraz zaman alsa da, böyle bir hamlenin arkasındaki mantık anlaşılabilir. Xiaomi, son zamanlarda giderek daha başarılı hale geldi ve son zamanlardaki bir artış, Çinli OEM’in dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı olarak Samsung’u devraldığını gördü. Akıllı telefon dünyasının yüksek hacimli iş hacmi göz önüne alındığında, Xiaomi’nin dünya çapında giderek daha popüler bir isim haline geldiğini ve Mi takma adı ile logosunun bazı pazarlarda kafa karıştırıcı olabileceğini varsaymak güvenlidir. Hindistan’daki önemli miktarda müşteri de ürünlerini gerçek telaffuz ‘Me’ yerine ‘M-I’ olarak adlandırıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Ekim 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın