Yerli Üretim Akıllı Telefonlar: Oppo Reno, Reeder P13

Click to Comment

Yerli Üretim Akıllı Telefonlar: Oppo Reno, Reeder P13

Dijital çağın vazgeçilmez ürünleri akıllı telefonlar, günden güne gelişmekte ve yenilenmektedir. Akıllı telefon pazar yerlerinde ise yerli üretim akıllı telefonlarda yer almaktadır. Ve bu yerli akıllı telefonlar günden güne sayılarını artırmaktadır. Sizler için bu yazımda Oppo ve Reeder’dan bahsedeceğim.

Hem tasarımları ile hem de teknik fonksiyonları ile sınıflarının en iyi fiyat performans özelliğini taşıyor olan bu akıllı cihazlar kullanıcılarını bir hayli etkiliyor.

Oppo Reno, Türkiye’de yerli üretime başlayan ve son olarak ise Reno 5 serisi ile Türkiye’de kullanıcıların karşısına çıktı. Oppo Reno, akıllı telefon pazarını bir hayli hareketlendirdi.

Oppo Reno

Oppo Reno bazı modellerinde telefon kılıflarını da kullanıcıları ile buluşturuyor ve bu şekilde harici bir kılıf almaya da gerek kalmıyor. Kullanıcılarının ayrıca telefon kılıfına para vermeyecek olması kulağa hoş gelen noktalardan.

Öte yandan Oppo, kutu içeriğini rakiplerine kıyasla daraltmamış. Şarj adaptörü, şarj kablosu ve kablolu kulaklık kutu içerisinde bulunuyor.

Uçtan unca ekran bilgi birikimi yaşamakta olduğunuz Oppo telefonlarda genel itibari ile telefon ağırlığı ise çok hafif. Depolama alanı bir hayli fazla olan Oppo Reno telefonlarında microSD kart desteğiyle toplam hafızayı artırabilmek de mümkün.

All Highlight video özelliğini taşıyor olan Oppo, bu sahibi olduğu özellik ile ortamda bulunun ışığı tespit ediyor ve portre video kalite seviyesini artırıyor. Karanlık ortamlarda ultra gece video algoritması ile aydınlatma sağlıyor. Aydınlık alanlarda ise Canlı HDR algoritması ile fazla ışığı kesiyor.

Batarya olarak yüksek verime sahip ve kısa bir süre içinde yüksek şarj oranına sahip olunuyor. Android işletim sistemine sahip. Fiyatı ile sınıfının en iyi akıllı telefonu olarak yer almakta.

Diğer bir yerli akıllı telefon üreticisi olan Reeder ise bütçe dostu modelleriyle kullanıcılarını etkiliyor. KVK servisiyle ön plana çıkan bu cihazlar, KVK garantisi kapsamı ile 30 dakika gibi kısa bir zaman içerisinde onarım ve teslim hizmeti sağlıyor.

Reeder P13

Reeder p13 yüksek batarya kapasitesine sahip ve Micro-USB şarj girişine sahip. Ancak hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliğini taşımıyor.

8MP kamera çözünürlüğüne, 1080p Full HD video kayıt çözünürlüğüne sahip Reeder p13. Ek olarak LED Flaş özelliği bulunur. 5MP çözünürlüğe sahip ikinci arka kamerası vardır. 480p ön kamera video çözünürlüğüne sahiptir. Ağırlık olarak çok hafiftir.

Suya ve toza dayanıklılığı bulunmamaktadır. Yüz tanıma ve parmak izi okuyucu fonksiyonlarına sahiptir.

Yerli akıllı telefon pazarında yer alan, yerli akıllı telefon üreticisi olan Reeder ve Oppo’ya en ideal fiyatlarla N11’den ulaşabilir, daha fazla çeşit inceleme olanağı bulabilirsiniz.

Gelecek yazımda dijital dünyanın gözdesi, giyilebilir teknoloji ürünü olan apple watch’tan bahsedeceğim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın