Yinelenen Komutlar için “Hey Google” Demek Zorunda Değilsiniz!

Click to Comment

Yinelenen Komutlar için “Hey Google” Demek Zorunda Değilsiniz!

 

Yakında Google Asistan’ın ünlü “Ok Google” veya “Hey Google” demesine gerek kalmadan belirli yinelenen komutları yürütmesi mümkün olacak. Google’ın Pixel akıllı telefonları bu yeni hizmeti ilk sunanlar olacak. ABD teknoloji medyası, Android 12’de Google Asistan’ın kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirecek yeni bir özellik hakkında rapor veriyor. Buradaki fikir, belirli düzenli eylemlerin artık geleneksel “OK Google” komutuyla başlatılmasına gerek olmamasıdır. Somut terimlerle, Google Asistan arayüzünde akıllı telefon ekranının altında yeni, daha kişiselleştirilmiş kısayollar görünmelidir.

google asistan
Google

Google Komutlar Hız Kazanabilir

Bu yeni özellik, örneğin bir alarmın veya zamanlayıcının durdurulmasıyla ilgili olabilir – hızlı bir şekilde telaffuz edilen kısa komutlar. Sonunda, ışığı açmak veya müzik çalmak gibi birçok yaygın komut, yinelenen eylemler olduğunda sıkıcı “Hey Google” olmadan doğrudan etkinleştirilebilir ve Google Asistan bunları vurgulamayı seçer. Google Asistan’ın bu tür bir iyileştirmesi şaşırtıcı değil, bir “Konuşma” modu olarak, kullanıcıların her birinin önünde sistematik olarak “OK Google”ı tekrarlamak zorunda kalmadan bir dizi komutu başlatmalarına olanak tanır.

Şu an için Google, bu özelliğin (kod adı “Guacamole”) söylentisini resmi olarak açıklamadı. Bu özelliğin, diğer üreticilere kademeli olarak genişletilmeden önce, başlangıçta yalnızca yeni Google Pixel 6 akıllı telefon serisinde mevcut olması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2022

Konu hakkında yorumunuzu yazın