Youtube İletişim Adresleri ve Destek Ekibi

Click to Comment

Youtube İletişim Adresleri ve Destek Ekibi

Türkiye’nin en popüler web sitelerinden olan Youtube, müzik dinlemek, video izlemek ve para kazanmak için dünyada ki en büyük platformlardan birisidir. Steve Chen ve Chad Hurley isimli iki kişi tarafından 2005 yılında kurulan Youtube aradan geçen bir kaç yıl içerisinde milyar dolarlık bir şirket haline geldi. Ülkemizde uzun süredir yasaklı olan Paypal şirketinde çalışan iki genç ev partilerini ve fotoğraflarını paylaşmak amacıyla kurulan bu şirket zamanla çok yüklenmeden dolayı sorun yaşadı. Bu sorunları Jawed Karim isimli girişimci tarafından halleden Youtube ekibi, şirketi 2006 yılında başka bir İnternet devi olan Youtube’a sattı.

Youtube Resmi Forum Adresi Tıkla

Google’ın satın alması ile birlikte çok daha başarılı bir web sitesi haline gelen Youtube, arama motorunun da desteklemesi ile birlikte sektörün %90’lık kısmını ele geçirdi. 2012 ile 2014 yılları arasında 2.1 Milyar sayıya ulaşan Gangam Style adlı video şirketin en çok izlenen videosu konumundadır.

Her şeyin dijital hale geldiği günümüzde artık sanatçılar şarkılarını ve video kliplerini Youtube üzerinden yayınlıyor ve bu şekilde para kazanıyorlar. Yine birçok TV dizisi Youtube üzerinden fragman yayınlıyorlar. Diğer yandan, sadece Youtube üzerinde yayın yapan diziler bile mevcut.

Günümüzde kullanıcılar Youtube’a yaklaşık olarak 65.000 adet video yüklüyor ve günde 100 milyondan fazla video klip izleniyor. Kullanım koşullarına uymayan videolar Youtube ekibi tarafından kaldırıldığı için Youtube birçok yaşa hitap eden kitle için oldukça iyi bir uygulama. Yine video klipler hakkında insanlar düşündüklerini rahatlıkla yazabiliyorlar.

Google’ın Adsense ve Adwords uygulamaları sayesinde birçok kullanıcı Youtube üzerinden para kazanmakta. Son yıllarda ülkemizde Youtube Fenomenleri oldukça popüler ve çok iyi bir kazanca sahipler. Bu sebeplerden dolayı Youtube iletişim adresleri ve destek talebi oluşturmak oldukça önemli. Youtube’un bir telefon numarası olsa da bu ABD numarası olduğu için ülkemizde destek talebi şeklinde hizmet veriyorlar.

legal@support.youtube.com bu adrese mail atmanız durumunda firma ile iletişime geçebileceğiniz gibi, Faks: +1 650 872 8513 buradan da şirkete fax çekebilirsiniz. Numaranın ABD’de olduğunu unutmayınız.

Yine Youtube İş Programına kayıtlı bir kanalınızın olması durumunda ise rahatlıkla destek talebi oluşturabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın